Odświeżanie wizerunku firmy to bardzo ważne, a jednocześnie nie tak proste zadanie, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Może minąć bowiem trochę czasu, aż klienci przyzwyczają się do nowego sposobu przekazywania komunikatów marketingowych, nowego logo czy też zupełnie nowych projektów szyldów. Chcąc jednak podążać za trendami, wyróżniać się na tle konkurencji oraz zwracać na siebie uwagę, trzeba co jakiś czas aktualizować, unowocześniać i modyfikować wszelkie komunikaty reklamowe kierowane w stronę klientów.

Znacząca rola przestrzennych reklam świetlnych

Jednym z najlepszych sposobów do informowania potencjalnych klientów o miejscu prowadzenia działalności są szyldy. W tym przypadku warto postawić na oryginalność i pomysłowość. Zwykłe tabliczki z nazwą firmy mogą okazać się nieskuteczne. W największych miastach jest ich bowiem tak wiele, że bardzo często pozostają niezauważalne dla mieszkańców. W takim wypadku warto postawić na reklamę, która rzuca się w oczy już ze znacznej odległości, a są nią kasetony świetlne. Obecnie dostępna technologia produkcji sprawia, że mogą zostać one zaprojektowane w dowolnym kształcie, wielkości oraz kolorze. Świecące elementy powodują, że reklama ta będzie równie skuteczna w ciągu dnia, jak i w nocy.

Aspektem niezbędnym podczas odświeżania wizerunku firmy jest spójna komunikacja marketingowa. Odpowiednio opracowana reklama świetlna powinna już na pierwszy rzut oka informować o rodzaju prowadzonej działalności. Jest to szczególnie istotne przede wszystkim w momencie, gdy firma nie jest jeszcze zbyt dobrze znana na lokalnym rynku. Sklep z częściami motoryzacyjnymi może umieścić na szyldzie świecący samochód, natomiast zakład fryzjerski na przykład nożyczki. Wszystko po to, aby konkretne przedsiębiorstwo niemal natychmiast informowało, jakiego rodzaju usługi świadczy.

Niezależnie czy mowa o delikatnym odświeżeniu wizerunku firmy czy też gruntownych zmianach w sposobie przekazywania komunikatów marketingowych, warto postawić na jakościowe akcesoria, które ukażą nowoczesne oblicze firmy.

 

Adrian Kubicki  /  aktreklama.pl

Producent reklam świetlnych / Litery przestrzenne / Pylony / Kasetony


 

Wyślij wiadomość

Zadzwoń teraz

Adrian: +48 887 661 887
Wyceny, Wizualizacje oraz Pozostałe Pytania

Adam: +48 605 581 219
Sprawy Techniczne i Montaże